• www.TAKEOFFDISTANCE.com
Üyelik Girişi
Site Haritası
www.tayyareci.com
HAVACILIK BIR TUTKUDUR
A I R B U S

   Geleceğin uçağı...

www.luizmonteiro.com

      luizmonteiro.com

Google

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret96475
Sharklet fitted A320 Family


Havayollarına hem Pratt&Whitney'in PurePower PW1100G hem de CFMI'ın LEAP-X motor seçenekleri sunan şirket, tasarımda son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde dizaynı donduracak Airbus, tamamen imalata konsantre olacak.
İlk A320neo'nun yapımına, 2014'ün ikinci yarısında başlanacak. Arkasından bunu yıl sonundaki ilk uçuş izleyecek. Sertifikasyonun ardından teslimatların 2016'da başlaması planlanıyor. A320neo'nun ilk müşterisi ise Hintli Indigo Havayolları.
HEDEF YAKIT TASARRUFU
Yeni motorlar ve Airbus'n 'sharklet' olarak adlandırılan özel kanat uçları sayesinde uçaklar yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlayacak. Yakıt tüketiminin azaltılması ile yıllık olarak uçak başına karbon dioksit salınımını 3 bin 600 ton azaltılacak.
A320neo, A320 ailesi uçakları ile yüzde 95 aynı gövde yapısına sahip olacak ve böylece havayollarının filolarında ciddi yatırımlara gerek kalmadan hızla yer alabilecek. 950 kilometre daha uzun bir menzile sahip olacak olan A320neo aynı zamanda 2 ton daha fazla yük taşıyabilecek.
Halen Airbus’ın sipariş defterinde ön anlaşmalar hariç 27 müşteriden 1429 adetlik satış bulunuyor. Başta sharklet olmak üzere uçuş testlerini sürdüren Avrupalı imalatçı, teslimat için 2015’i hedefliyor.
  
2798 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Istanbul UTC

Istanbul UTC

www.airporthaber.com

  

Listen to Live ATC

Siteniz Olsun